Інформуємо

Правила поведінки під час купання на Водохреща.

Варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення. Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків, виконком селищної ради нагадує правила безпечної поведінки:

– слід обережно спускатися з берега;

– купання протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;

– не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків;

– забороняється заходити у воду у нетверезому стані;

– купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;

– купання дітей та перебування їх поблизу водойми повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи інших дорослих;

– перед купанням обов’язково треба розігріти тіло, зробивши розминку;

– після занурення потрібно розтертися махровим рушником і одягти сухий одяг;

– для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.

Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини.

Якщо з’являються перші ознаки переохолодження (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу.

При легкому ступені переохолодження постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися.

У випадку середнього і важкого переохолодження потерпілого слід розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.