Про зміни у законодавсті та ситуацію, що склалась у Новотроїцькій селищній раді станом на сьогодення

Дата: 16.01.2021 09:44

Шановні мешканці смт.Новотроїцьке!

Повідомляємо вам про зміни у законодавсті та ситуацію, що склалась у Новотроїцькій селищній раді станом на сьогодення.

Розпорядженням КМУ від 06.05.2020 № 540-р  «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Донецької області» затверджена Ольгинська територіальна громада з адміністративним центром смт.Ольгинка, до складу якої входить Новотроїцька територіальна громада.

Постановою ЦВК від 08.08.2020 року № 161 «Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» визначено, що перші вибори в Ольгинській територіальній громаді (до складу якої входить Новотроїцька територіальна громада) не проводяться.

У зв’язку зі змінами до чинного законодавства України виникає питання забезпечення селищним бюджетом з 01.01.2021 року фінансування об’єктів соціальної та іншої інфраструктури  (освіти, охорони здоров’я тощо), що розташовані на території смт.Новотроїцьке та фінансувалися з районного бюджету, склалась незадовільна ситуація щодо виконання фінансових повноважень Новотроїцької селищної ради, а саме: немає можливості проводити тендерні закупівлі, укладати договори, виплачувати працівникам селищної ради та її комунальних об’єктів аванс та заробітну плату (що в свою чергу, призводить до порушення трудового законодавства). Вся  ця ситуація призводить до негативних наслідків: стає питання щодо закриття дитячих садків (через відсутність змоги закупівель продуктів харчування та сплати комунальних послуг), оголошення простою для працівників як селищної ради так і її комунальних об’єктів, під загрозою життєзабезпечення селища (розчищення доріг від снігу, підсипання доріг) та взагалі будь-яка проблема, що потребує негайного вирішення та сплати за надані роботи чи послуги.

З метою вирішення проблемних питань селищною радою був направлений лист вих. № 6/01-30/2 від 11.01.2021 року голові Волноваської районної ради Кирилову С., голові Волноваської райдержадміністрації Капітоненко О.

Станом на 14.01.2021 року  набули чинності зміни до ЗУ «Про військово-цівільні адміністрації». Відтепер в об’єднаних територіальних громадах Волноваського району, де не було проведено виборів (Волноваська, Ольгинська, Мирненська, Вугледарська), мають бути створені військово-цивільні адміністрації. З дня призначення керівника такої військово-цивільної адміністрації припиняються повноваження відповідних сільських, селищних рад (території яких увійшли до складу територій відповідних сформованих територіальних громад) та їх голів, а також повноваження військово-цивільних адміністрацій населених пунктів, території яких увійшли до складу територій відповідних сформованих територіальних громад, та повноваження їх керівників.

На сьогоднішній день селищна рада та її комунальні об’єкти: дитячі дошкільні заклади, будинки культури  працюють у штатному режимі, ситуація контрольована.

Про всі  зміни  будемо оперативно повідомляти.