Про реєстрацію пасік

Дата: 11.09.2020 11:48

Згідно постанови КМУ від 7 лютого 2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» (зі змінами) здійснюється державна підтримка бджільництва.

Отримувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання — юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства, що провадять діяльність у галузі бджільництва (далі — суб’єкти господарювання), а також фізичні особи, у яких наявні бджолосім’ї.

Дотація за бджолину сім'ю надається на безповоротній основі фізичним особам і суб'єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, при наявності в поточного року від 10 до 300 бджолосімей, в розмірі 200 гривень за бджолину сім'ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60 000 гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, необхідно подати до Новотроїцької селищної ради  до 01 жовтня поточного року такі документи:

копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

копію рішення про державну реєстрацію потужності;

копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);

копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);

довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Розівською селищною радою до 10 жовтня буде складено відомість фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім’ї , за формою, встановленою Мінекономіки, та подано Департаменту агропромислового розвитку  та захисту довкілля облдержадміністрації для узагальнення та подання  до Мінекономіки зведеної відомості про нарахування сум дотацій за бджолосім’ї за встановленою ним формою.

Підставою для внесення до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку (звертатись до Волноваського районного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області).